Global Studies SUM

(Kierunek prowadzony w języku angielskim!)

Globalizacja, problemy globalne, globalistyka, edukacja globalna. Wiele bliskoznacznych terminów, a jednak każdy z nich ma swoją własną specyfiką. Nasz kierunek Global Studies jest na swój sposób wyjątkowy, ponieważ łączy w sobie dużą dozę praktycznych doświadczeń zdobytych podczas wypraw badawczych w wielu rejonach światach naszych ekspertów z wiedzą akademicką. Na naszym kierunku łączymy dwie sfery. Pierwsza – zaangażowanie społeczne, wskazujące na fakt, iż wiedza i świadomość pomagają w realny sposób minimalizować problemy globalne i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.

Druga – podejście krytyczne, dzięki któremu nie skupiamy się tylko na liberalnym, homogenicznym i westernizacyjnym obliczu globalizacji. Global Studies to nie jest kolejny kierunek poświęcony tylko stosunkom międzynarodowym. Global Studies to studia dla pasjonatów, osób zainteresowanych głębszym poznawaniem świata, dla których globalizacja stanowi wyzwanie i jest postrzegana jako złożony, niejednoznaczny proces, niezbędny do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości i wyzwań przyszłości.

Kierunek Global Studies powstał jako efekt prac projektu Konsorcjum Europejskiego FORTHEM, zrzeszającego naukowców z 9 uniwersytetów.

Informacje o rekrutacji – WKRÓTCE!

Studenci Global Studies zgłębiają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk politycznych, ekonomii, socjologii, kultury i nowych technologii. W trakcie studiów zdobędą wiedzę m.in. z zakresu globalnej ekonomii politycznej, stosunków międzynarodowych i dyplomacji publicznej. Bliżej przyjrzą się konkretnym regionom w kontekście globalnym m.in. Ameryce Łacińskiej oraz Zachodniej Europie, a także zapoznają się z zagadnieniami bezpieczeństwa międzynarodowego, współpracy europejskiej i globalnej etyki. W tym wszystkim studenci zyskają też umiejętności podejmowania współpracy w środowisku wielokulturowym oraz zdobędą wiedzę z zakresu analizy konstruowanych polityk zagranicznych i ich wpływie na globalny rozwój, ale też globalne nierówności. Co najważniejsze, podczas studiów magisterskie na kierunku Global Studies studenci poszerzą również swoją kompetencje w zakresie prowadzenia własnych prac badawczych.

  • Global Political Economy
  • International security
  • Multicultural collaboration
  • Public diplomacy
  • European integration

W ramach studiów wykorzystamy materiały oraz doświadczenie badawcze i zawodowe naukowców, które pozwoliły stworzyć podręcznik do edukacji globalnej, uhonorowany nagrodą w dziedzinie jakości i dobrych praktyk Global Education Network Europe (http://globalstudies.humandoc.pl/)

 

Uzyskując dyplom magisterski Global Studies zyskasz cenny kapitał na współczesnym rynku pracy: kwalifikacje zdobędziesz w języku angielskim; zyskasz praktyczne umiejętności analizy sytuacji międzynarodowej oraz będziesz mieć możliwość rozwoju osobistego w multikulturowym środowisku.

Dlatego też Twoja przyszłość zawodowa może być związana z:

  • biznesem międzynarodowym
  • międzynarodowymi organizacjami rządowymi (instytucjami Unii Europejskiej, NATO, ONZ i wieloma innymi)
  • organizacjami pozarządowymi działającymi w środowisku międzynarodowym
  • administracją publiczną
  • sektorem start-up’owym, próbującym swoich sił na międzynarodowym rynku.

Zapotrzebowanie na analityków, badaczy, kierowników oraz specjalistów mających wiedzę i umiejętności z zakresu Global Studies na europejskim rynku pracy jest bardzo duże. Czekamy na Ciebie i chcemy Ci pomóc w drodze po sukces zawodowy!